جاروبک جرثقیل سقفی چیست؟

جاروبک جرثقیل سقفی چیست؟ برسی کلی جاروبک جرثقیل سقفی

از جرثقیل در ساخت و ساز برای بلند کردن یا پایین آوردن اجسام و جابجایی افقی آنها استفاده میشود. در هر صورت، همه ی جرثقیل ها مجهز به قرقره ها و کابل هایی هستند که برای جابجایی اشیاء به اطراف به کار میروند. آنها معمولاً سازه های موقتی هستند که یا بر روی یک وسیله نقلیه سفارشی نصب می شوند یا روی زمین ثابت میشوند.

عملکرد جرثقیل های سقفی بدین گونه است که یک ناحیه مستطیل شکل را پوشانده و بار را به طرفین و به عقب و جلو حرکت می دهند. آنها معمولاً دارای یک بالابر واگن برقی هستند که در امتداد بالای دو تیر پل روی مجموعه چرخ‌های خود حرکت می‌کند تا فضای سر در زیر جرثقیل افزایش یابد. جرثقیل ها متشکل از قطعات مختلفی برای عملکرد بهتر هستند که یکی از آنها جاروبک جرثقیل (جاروبک جرثقیل سقفی) است. در ادامه به بررسی این نوع تجهیز میپردازیم.

دانستنی های لازم در مورد جاروبک جرثقیل و انواع آن

جاروبک یک وسیله برای انتقال جریان الکتریکی برق است که بین سیم های ثابت و چرخان قرار می گیرد. در واقع کار اصلی جاروبک انتقال برق الکتریکی است که در حال حرکت است. دو نوع جاروبک جرثقیل داریم. 1- جاروبک شین باز 2- جاروبک شین بسته که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و در شرایط های مخصوص به خود کاربرد دارند.

جاروبک های جرثقیل دارای 4 ذغال کربنی هستند که کاربرد این ذغال ها این است که با اتصال ریل های مسی جرثقیل به ذغال جاروبک، باعث هدایت الکتریکی جریان برق به کل جرثقیل می شوند.

دانستنی های لازم در مورد جاروبک جرثقیل و انواع آن
تصویر جاروبک جرثقیل

مشاهده محصولات ما: https://tajhizcrane.com/

انواع جاروبک جرثقیل:

1- جاروبک شین بسته

عمدتا دارای 4 یا 5 عدد زغال جاروبک و چرخ های غلطکی برای حرکت بهتر جاروبک در خط برق هستند. از یک نوع کابل خروجی نیز برخوردار است.

2- جاروبک شین باز

ساختار این نوع جاروبک ها شامل دو بازو به همراه یک فنر در قسمت میانی و فنرهای ثابت کننده در خط، عایق ها و نگهدارنده ذغال و پایه های نگهدارنده است.

خرید جاروبک جرثقیل سقفی

برندها و تولیدکننده های زیادی وجود دارند که محصولی با کیفیت را به بازار ارائه میدهند. شما میتوانید از این برندهای پرفروش نظیر دماگ Demag، فاله Vahle، ومفلرWampfler  و موبیلیسMobilis  خرید کنید.

مشاهده دیگر مقالات ما: تاریخچه شرکت ایلماز گیربکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *