5 مزیت استفاده از ریموت کنترل در جرثقیل سقفی

5 مزیت استفاده از ریموت کنترل در جرثقیل سقفی

وجود جرثقیل ها در تعدادی از صنایع از جمله هواپیما/ هوا فضا، خودروسازی، مواد شیمیایی و معدنی، خمیر و کاغذ، تولید فولاد، و صنایع آب و برق و همچنین صنعت غلات، چوب بری، محوطه های راه آهن و بارگیری کشتی ها حیاتی هستند. حال نوآوری های کنترل از راه دور و نظارت با استفاده از ریموت کنترل جرثقیل باعث بهره وری، کارایی و ایمنی بیشتر در سیستم های جرثقیل شده است.

ریموت کنترل های جرثقیل سقفی

جرثقیل های سقفی کنترل برای کنترل، هدایت و حرکت جرثقیل و بالابر از سیستم ریموت کنترل جرثقیل بیسیم از راه دور استفاده میکند. این به اپراتور اجازه می دهد تا از بار دور مانده و دید خوب را حفظ کند. کار با جرثقیل نیز بسیار آسان است و برای انجام کار تنها به یک اپراتور نیاز است.

اجزای یک سیستم رادیویی از راه دور
اجزای یک سیستم رادیویی از راه دور

اجزای یک سیستم رادیویی از راه دور

یک سیستم کنترل جرثقیل از راه دور شامل یک واحد فرستنده قابل حمل (ریموت) است که سیگنال های کنترلی را تولید می کند، به علاوه تجهیزات دریافت کننده (گیرنده) که به طور دائم بر روی جرثقیل نصب شده و به طور الکتریکی به کنترل های موتور جرثقیل متصل است. این کنترل می تواند طیف گسترده ای از گزینه های حمل بار و همچنین قابلیت کنترل چندین بالابر را به طور همزمان داشته باشد.

مشاهده محصولات تجهیزکرین: شاسی جرثقیل سقفی

4 مزیت مهم استفاده از جرثقیل سقفی کنترل از راه دور

  1. اپراتورها می توانند با استفاده از ریموت کنترل، دور از بارها کار کنند. لذا محیط کار ایمن تر خواهد شد و خطر آسیب را هنگام جابجایی بار کاهش می دهد. کنترل‌ های رادیویی همچنین به اپراتورهای جرثقیل دید وسیع ‌تری از منطقه کاری اطراف جرثقیل ارائه می‌دهند، زیرا آنها توانایی راه رفتن و مشاهده بار را از زوایای مختلف و نقاط دید دارند تا مطمئن شوند مسیر بار بدون انسداد است و پرسنل بیرون هستند.
  2. کنترل های رادیویی ایمنی و بهره وری جرثقیل را در سیستم های باند طولانی بهبود می بخشد. دو اپراتور جرثقیل، که هر کدام به یک واحد کنترل رادیویی مجهز هستند، می توانند یک سیستم کارآمد “پیچ و گیر” را در یک سیستم باند بلند راه‌اندازی کنند. در یک طرف، اپراتور اول از کنترل های رادیویی برای بلند کردن بار از یک ماشین تولیدی استفاده می کند، سپس بار را به انتهای دیگر می فرستد. در میانه راه، اپراتور دیگر با کنترل های رادیویی خود مسئولیت را بر عهده می گیرد و قبل از بازگرداندن جرثقیل، بار را روی یک کامیون پایین می آورد تا این روند تکرار شود. این امر باعث می شود که یک اپراتور مجبور نباشد در طول باند به جلو و عقب بدود.
  3. فرستنده ها به گونه ای ساخته شده اند که در محیط های خشن دوام بیاورند و از مواد مقاوم صنعتی برای سال ها خدمت در سخت‌ترین محیط ها تشکیل شده اند. بیشتر آنها توسط دو باتری AA تغذیه می شوند و انرژی بسیار کمی مصرف می کنند و فقط در هنگام کارکردن، عمر باتری طولانی را برای عملیات قابل پیش بینی تضمین می کند. بنابراین سیستم های کنترلی جرثقیل بیشترین بهره وری را داشته و مدت زمان طولانی می توانند همراه و کمک ایده آلی برای شما باشند.
  4. اپراتورها برای انجام کارهای دیگر در صورت عدم جابجایی بار آزاد می شوند. هنگام کار در کابین جرثقیل، اپراتور فقط به کار جرثقیل محدود می شود. اما هنگام کار بر روی زمین با کنترل‌های جرثقیل رادیویی، اپراتور می‌تواند کارهای سازنده دیگری مانند نصب بار را انجام دهد.

مشاهده محصولات تجهیزکرین: https://tajhizcrane.com/

مزیت مهم استفاده از جرثقیل سقفی کنترل از راه دور
جرثقیل سقفی کنترل از راه دور

در نهایت

مهمترین نکات مثبت که باعث محبوبیت استفاده از ریموت کنترل جرثقیل ها شده شامل: افزایش ایمنی است، زیرا به اپراتور اجازه می دهد تا در هنگام کنترل جرثقیل، از بار دور بماند. اپراتور جرثقیل قادر است برای مشاهده بهتر بار و اطراف و اطمینان از عدم مانع بودن مسیر، قدم بزند. کنترل از راه دور، اپراتور را از محدودیت های کابل های کنترل آویز یا کابین رها می کند. کار با جرثقیل سقفی بسیار آسان است و هزینه های عملیاتی پایینی دارد. جرثقیل سقفی با کنترل از راه دور می تواند شرایط کاری را بهبود بخشد، ایده آل برای کاربردهای پرخطر.

کنترل‌ های جرثقیل رادیویی از راه دور (معروف به آویزهای بی‌ سیم) برای بالابرها و جرثقیل ‌های سقفی به سرعت در صنعت ما عادی شده اند و دلیل خوبی هم دارد. قیمت این دستگاه ها بسیار مناسب است و قابلیت اطمینان این فناوری در طول سال ها افزایش یافته است. با حذف اپراتور از منطقه، ایمنی بالابر افزایش می یابد و تصادفات کاهش می یابد – یک وضعیت برد- برد برای کسب و کار و اپراتور.

مطالعه دیگر مقالات ما: بررسی انواع گیربکس جرثقیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *