تلسکوپ جرثقیل چیست؟

بوم تلسکوپ جرثقیل چیست

اجزای جرثقیل شکل گرفته از چند قطعه هیدرولیکی، تلسکوپ یا بوم جرثقیل، وینچ و… است که ما قرار است تلسکوپ ( بوم جرثقیل) را به شما معرفی کنیم که چه نوع تجهیزی است و چه کاربردی دارد؟

آشنایی با بو جرثقیل یا تلسکوپ جرثقیل

بوم (boom) مهمترين بخش جرثقيل و در عين حال راحت ترين ويژگي آن محسوب مي شود. تلسکوپ جرثقیل؛ بازوی جرثقيل محسوب می شود به این دلیل که توانايي بلند كردن و بر زمين گذاشتن اجسام را به عهده دارد.

تلسکوپ همان بوم جرثقیل می باشد که از فولاد و آلیاژهای آن ساخته شده است و با هیدرولیک به صورت خشاب مانند یک به یک داخل یکدیگر قرار میگیرند. (به طور مثال یک جرثقیل بیست تن از پنج تلسکوپ استفاده میکند که طول هر یک از تلسکوپ ها در این نوع جرثقیل ۵.۵ متر می باشد که جمعا ۲۷.۵ متر می باشد که هر یک به صورت یک جک مجزا که در داخل خود دارد از یکدیگر بیرون می آیند و در مجموع این متراژ بوم را تشکیل می دهند).

پیشنهاد مطالعه:اجزای جرثقیل سقفی

یک جرثقیل بیست تن اگر کالایی که قرار است جابه جا کند را کنار و نزدیک خود داشته باشد این قابلیت را دارد که بیست تن را جا به جا کند و هر چقدر این کالا از جرثقیل فاصله بیشتری بگیرد توان جرثقیل به تدریج کمتر خواهد شد و در اخر، در فاصله 27 متری توان جرثقیل به یک الی پنج تن می رسد که در یک زاویه بسیار مناسب پنج و در زاویه نامناسب به یک تن کاهش می یابد.

اجزای بوم جرثقیل

کاربردهای بوم جرثقیل چیست؟

بندرها مکان هایی هستند که همیشه فعال می باشند و بارگیری و خروج کشتی امری است که بی وقفه در آنجا رخ می دهد. به همین دلیل از جرثقیل‌ های بوم دار در صنایع کشتیرانی برای حمل و انتقال قطعات و اجزای بسیار سنگین و غول پیکر استفاده می ‌شود. استفاده از جرثقیل ‌های بوم دار به دلیل حفظ و رعایت استانداردهای ایمنی و حقوقی داخلی و بین المللی است.

از این نوع جرثقیل ‌ها همچنین در سایت های ساختمانی و برج سازی برای بلند کردن و انتقال مواد ساختمانی و تجهیزات سنگین مانند کامیون ‌ها و لیفتراک‌ ها استفاده می ‌شود. به طور کلی از جرثقیل ‌های بوم دار فقط برای بلند کردن مواد، تجهیزات و سایر اشیاء استفاده می ‌شود.

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

گردآوری شده توسط: فروشگاه لوازم جرثقیل تجهیز کرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی