نحوه بستن ریموت کنترل جرثقیل سقفی

نحوه بستن ریموت کنترل جرثقیل

در برخی از سیستم های کنترل جرثقیل ها از کنترلرهای سیم دار (آویز) استفاده می شود که ممکن است خطرناک باشد، به علت نزدیک بودن اپراتور به قلاب حمل، چرا که ممکن است حوادثی مثل پاره شدن سیم بکسل، سقوط بار، آسیب دیدن کابل ارتباط یا برق گرفتگی به وجود آید. حال برای جلوگیری از خطرات اینچنینی که اپراتور جرثقیل را تهدید می کند میتوان از کنترلرهای بدون سیم استفاده نمود. در اینجا قصد داریم تا شما را با تجهیزی به نام ریموت کنترل و مزایای استفاده از آن آشنا کنیم.

مشاهده محصولات تجهیز کرین: ریموت کنترل جرثقیل

ریموت کنترل جرثقیل سقفی چیست؟

یکی از تجهیزات ضروری در جرثقیل ها، ریموت کنترل از راه دور میباشد. که این وسیله می تواند ايمني کاربر جرثقيل را تضمین کند و خطرات احتمالی کاربری را کاهش دهد. این تجهیز صنعتی جهت کنترل از راه دور در انواع جرثقیل سقفی، جرثقیل دروازه ای، جرثقیل بازویی، وینچ، بالابر بکسلی و زنجیری و دیگر تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرد.

آموزش نصب ریموت جرثقیل

ساختار و نحوه ی کار با ریموت کنترلرها به چه صورت میباشد؟

ریموت کنترلر ها در انواع متنوعی با تعداد فرمان ها و آیتم های کنترلی مختلف تولید می شوند و می توانند به صورت فرستنده و یا فرستنده – گیرنده باشند.

ساختار آنها بدین گونه است که به صورت گیرنده – فرستنده (ریموت و رسیور) می باشند که بخش کنترلی آن (گیرنده) را میتوان با پیچ به تابلو برق دستگاه مورد نظر یا دیوار نصب کرد و با فشردن دکمه های ریموت کنترل و ارسال فرکانس های رادیویی به رسیور، می توان دستگاه مورد نظر را از راه دور کنترل نمود، که این کنترل از راه دور باعث آزادی عمل و ایمنی بیشتر کاربر خواهد شد. این نکته را بخاطر داشته باشید که ریموت کنترل های جرثقیل از باطری داخلی برخوردار بوده و به همین دلیل باید میزان شارژ آنها همیشه کنترل شود.

مهمترین مزایا و کاربردهای ریموت کنترل ها

  • از اپراتور و تجهیزات جرثقیل نظیر کلیدهای فرمان، کابل ها و… در برابر خطرات احتمالی محافظت میکند.
  • کاهش زمان انتقال به دلیل تسلط بهتر اپراتور و برخورداری از سرعت عمل بالا.
  • مصرف برق بسیار پایین توسط باتری.
  • سریع و آسان بودن نصب و راه اندازی آن.
  • داشتن دیدی بهتر به دلیل وجود موقعیت مناسب نسبت به بار.

مزایای ریموت جرثقیلنکته:

دانستیم که با استفاده از ریموت کنترل میتوان دو جرثقیل را به صورت همزمان کنترل کرد، لذا این امر مهم را بخاطر داشته باشید که در این نوع سیستم ها، کلید کنترل دستی نیز باید به صورت اضطراری نصب گردد تا در صورت بروز نقص در سیستم کنترل از راه دور، بتوان از آن استفاده کرد و از خطرات احتمالی جلوگیری نمود.

مطالعه باعث بهتر شدن سبک زندگی کردن در جامعه میشود. همانطور که میدانید لذت مطالعه در خواندن مطلبی جذاب، مفید و قابل درک است که کمک شایانی به بازدهی مغز شما میکند. پس سعی ما تولید کنندگان محتوای متنی در وب سایتها، بازنویسی مطالب مهم و کاربردی به صورت جذاب و کاملتر است. امیدوارم مطالب گفته شده در این مطلب برای شما مفید واقع شود.

گردآوری شده توسط: فروشگاه لوازم جرثقیل تجهیز کرین

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو اصلی